Paljon keväisiä uutuuksia. Nopea toimitus!

Sulje

DIY miniatyyri Konditoria – Honey Dessert Talk, Robotime

48,90 

Vain 1 varastossa

DIY miniatyyri Konditoria - Honey Dessert Talk, Robotime on lisätty toivelistallesi
DIY miniatyyri Konditoria - Honey Dessert Talk, Robotime on lisätty toivelistallesi
SKU PR/08383 Osastot , , Avainsana

Paketti sisältää tarvikkeet suloisen pienen konditorian rakentamiseen. Paketti sisältää monta söpöä osaa. Leivoskaupan koristukseksi askarrellaan mm. leivosvitriini, söpöjä leivonnaisia ja hylly leivonnaisille. Konditoriaan tulevat jopa LED valot!

Honey dessert talk konditoria ravintolan rakentamisessa riittää monenlaista pientä näperreltävää pitkäksi aikaa. Sorminäppäryyttä ja keskittymiskykyä vaativa kokoaminen vie ajatukset pois mieltä painavista asioista ja antaa pienen rentouttavan lepohetken arjen keskelle. Kaikki materiaalit ovat tasomaisessa muodossa ja niistä kootaan itse kolmiulotteiset muodot liiman avulla. Paketti sisältää kuvallisten englanninkielisten ohjeiden ja materiaalien lisäksi liiman, siveltimen ja patterit valoihin. Paketin lisäksi tarvitset mielellään lisäksi myös terävät sakset, katkoteräveitsen kapeakärkiset pihdit, viivoittimen, kynän, paperiklipsun, neulan ja pienen ruuvimeisselin.

Miniatyyrin kokoamisessa riittää mukavasti haastetta myös enemmän askarreelleelle. Ihan aloittelija saattaa tuntea jotkin vaiheet hieman hankaliksi, mutta taito ja näppäryys kehittyvät työn edetessä.

Koe käsin tekemisen riemua ja onnistumisen iloa miniatyyriaskartelun parissa!

Paketti sisältää 242 osaa.
Koko: 23 x 14 x 17 cm
Paketin koko: 28 x 21 x 7 cm
Materiaali: paperi, muovi, kangas, metalli ja puu

Tämä askartelupaketti ei sovi pienille lapsille. Suositeltu ikä noin +14 vuotta.

HUOM! Ohjeet ovat englanninkieliset.

Tuotearvioita ei vielä ole.

Arvostele tuote

Kuvan suurin sallittu koko: 1 Mt. Sallitut liitetyypit: kuvatiedosto. Drop files here